СПОРТИВНІ НАПОЇ VS. ВОДА: Що Краще для Вашої Продуктивності

Коли ви відчуваєте спрагу, ви наповнюєте пляшку води чи тягнетеся до спортивного напою? Ви можете подумати, що ваш вибір не має значення, але насправді це не так! Все залежить від кількох факторів. Якщо вам цікаво, що вам краще підійде звичайна питна вода чи спортивний напій, тоді давайте поговоримо про те, що входить до складу спортивних напоїв, у яких ситуаціях вони корисні, а в яких ситуаціях краще вибрати воду.
  • /
  • /

Що таке спортивні напої?

Спортивні напої призначені для регідратації та заміни електролітів після тренування чи іншої високоенергетичної діяльності. Електроліти допомагають регулювати та збалансувати рівень рідини у вашому організмі, гарантуючи, що вода, яку ви п'єте, справді зволожує вас. Ви природно втрачаєте як електроліти, так і воду через піт протягом дня. З цієї причини спортивні напої – це в основному вода з додаванням електролітів, таких як натрій, калій, кальцій і магній.

Спортивні напої також зазвичай містять вуглеводи у формі цукру, частково для відновлення енергії та частково для смаку. Вони також можуть містити білок, вітаміни або кофеїн, залежно від бренду. Деякі низькокалорійні варіанти можуть замінити цукор штучними підсолоджувачами з нульовою калорійністю для смаку.

Чи корисні спортивні напої для здоровʼя?

Більшість того, що міститься в спортивних напоях, є абсолютно безпечним для середньостатистичного дорослого. Однак, те що в цих напоях зазвичай містиься цукор, може ускладнити твердження того, що вони повністю безпечні.

Справа в тому, що портивний напій часто містить набагато більше цукру, ніж нам потрібно — іноді добову норму. Тобто випиваючи одну пляшку спортивного напою, людині треба відмовитись від подальшого вживання цукру на протязі дня, включно з продуктами, які містять цукор. Це в ідеалі.

Для дітей спортивний напій може містити в шість разів більше цукру, ніж рекомендована добова норма. Тому для маленьких людей подібні напої однозначно не можна вживати.

Що стосується доданих електролітів і вітамінів, більшість людей отримує достатню кількість обох речовин із звичайної здорової дієти, що робить спортивний напій непотрібним, а іноді шкідливим.

Спортивні напої зволожують нас більше ніж звичайна вода?

Незважаючи на вміст електролітів, спортивні напої зазвичай не зволожують більше, ніж звичайна питна вода. Як ми вже згадували, більшість людей отримує всі необхідні електроліти зі свого раціону, тому вода сама по собі достатньо зволожує організм.

Хоча спортивні напої та вода однаково зволожують, багато людей роблять помилку, беручи спортивний напій лише після тренування. Під час будь-якого тренування важливо зволожувати організм не лише після, а й до та під час активних вправ. Таким чином, для деяких людей спортивні напої можуть бути менш зволожуючими, ніж вода, хоча б тому, що вони помилково вважають, що один спортивний напій може замінити кількість питної води за цілий день!

Що варто пити: Очищену воду чи Спортивні напої?

Є випадки, коли спортивні напої є хорошим вибором, а також є випадки, коли вода є кращим вибором. Загалом, можна дотримуватися таких рекомендацій:

Вибирайте воду, якщо:

  • Ви проводите більшу частину дня сидячи або займаючись лише легкою діяльністю.
  • Ви виконуєте лише легке або помірне тренування.
  • Ви зволожуєте організм до та під час тренування.
  • Ви допомагаєте дітям або підліткам отримати зволоження навіть після напруженої діяльності.
  • Ви намагаєтеся зменшити споживання цукру.

Не обирайте, а додавайте до свого раціону спортивний напій, якщо:

  • Ви робите інтенсивне тренування, яке включає напружену діяльність і багато потовиділення.
  • Ви доросла людина, яку не хвилює споживання цукру.
  • Ви одужуєте після хвороби, яка призвела до зневоднення та дефіциту електролітів і калорій.

Для більшості з нас вода завжди буде найкращим і найнадійнішим способом зволоження. Бутильована вода від Криниці спрощує отримання питної води завдяки зручній доставці по всьому місту Запоріжжя.
Вам сподобалась наша стаття?