Як питна вода може зробити вас більш продуктивними?
Правильно очищена вода важлива не тільки для здоровья, а й для продуктивності вашого організсу на протязі усього дня. В цій статті давайте розберемо, як очищена вода від ТМ "Криниці" допоможе налагодити та вести продуктивний та насичений день. І це все, від звичайної води!
 • /
 • /
Якщо ваш розум затуманений і вам важко зосередитися на своїй роботі, це може бути ознакою зневоднення. Зрештою, вода потрібна не лише нашому тілу (нижче шиї). Один з основних мʼязів, а саме мозок, також потребує якісної та очищеної води. Правильна та достатня гідратація усього організма пов'язана з нашою пам'яттю, концентрацією, уважністю, здатністю виконувати багато завдань (мультизадачність) і навіть пов'язана з нашим настроєм.

Коли ми не п'ємо достатньо води протягом дня, справлятися зі звичайним робочим навантаженням може стати великою проблемою перенавантаження організму та всіх його органів, а саме нехтування простими правилами споживання води і подальше зневоднення може вплинути на майбутнє здоровʼя людини.

Більша проблема для дітей та підлітків у школі, так як людина у цьому возрасті дуже активна та її клітини потребують не тільки достатьої кількості води, але ще й якісної та правильно очищеної.

Дізнайтеся, як зневоднення може вплинути на ваш мозок і що ви можете зробити, щоб підбадьоритися, коли вам це потрібно:

Як зневоднення впливає на наш мозок?

Зволоження покращує кровообіг, полегшує рухи суглобів, регулює температуру тіла, сприяє травленню та має важливе значення для всіх наших основних органів. Так як все повʼязано, достатня гідратація також має величезний вплив на наш мозок! Дослідження показують, що лише короткий період легкого зневоднення може пригнічувати приплив крові до мозку, погіршуючи короткочасну пам'ять, час реакції та увагу, тоді як тривале зневоднення може вплинути на навички планування свого дня, своєї робочої неділі.

У крайніх та гірших випадках при зневодненні людина можете помітити розвиток деменції - такі симптоми, як неорганізованість думок, труднощі з підбором потрібних слів і труднощі з виконанням простих завдань. Підтримка належної гідратації протягом дня може допомогти вам уникнути цих проблем ще до їх початку, навіть якщо ви працюєте багато годин.

Як зневоднення впливає на дітей у школі?

Дітям і підліткам у школі може бути навіть важче залишатися продуктивними та зосередженими, оскільки вони, як правило, піддаються більшому ризику зневоднення, ніж дорослі, завдяки їхньому швидшому метаболізму та більш активного образу життя. Молодіжні заняття спортом і перерви на свіжому повітрі у спеку також можуть сприяти швидкому зневодненню, а довгі заняття не дозволяють дітям мати доступ до води, коли вони відчувають спрагу. Треба з самого малечку привчати дітей носити з собою у портфелі пляшку якісної води для миттєвого втамування спраги.

Недавнє дослідження, опубліковане у наукових виданнях, перевіряло когнітивні здібності дітей віком від 9 до 11 років з різними рівнями гідратації. Діти, які були найбільш гідратовані, тобто споживали достатній обʼєм води напротязі дня, продемонстрували найкращу розумову гнучкість, здатність виконувати багато завдань одночасно та оперативну пам'ять. Дослідження також показало, що надання дітям більшої кількості води перед тим, як вони спробують виконати призначені завдання, допомогло покращити їхні когнітивні здібності. Насправді, інші дослідження також показали, що питна вода може негайно покращити пізнавальні процеси у дітей і дорослих, навіть покращуючи оцінки на іспитах. Саме склянка води може бути простою та водночас дуже потужною секретною зброєю, яка потрібна всім нам, щоб досягти успіху!

Скільки води потрібно пити?

Вживання достатньої кількості води – це, безумовно, важлива частина нашої будденності, але значення «достатньої кількості води» залежить від самої людини. Точна кількість води, яку ви повинні випити, залежить від клімату, рівня вашої активності, дієти та інших факторів. Середня кількість води, яку необхідно пити людині є 1-2 літри на добу. Та знову ж таки, все залежить від віку, складу тіла, рівню активності на протязі дня та ін. Однак загалом ви можете дотримуватися таких вказівок:

 • 13 чашок для дорослих чоловіків
 • 9 чашок для дорослих жінок
 • 10 чашок для вагітних
 • 13 чашок для годуючих
 • 5 чашок для дітей від 4 до 8 років
 • 7-8 чашок для дітей від 9 до 13 років
 • 8-11 чашок для підлітків від 14 до 18 років

Збільште споживання рідини, коли ви виконуєте важкі фізичні навантаження, перебуваєте у спеку або хворієте.

Давайте своєму мозку відпочивати

Незалежно від того, намагаєтеся ви залишатися зосередженим, працюючи вдома, беручи довгий список справ, переконавшись, що ваші діти отримують максимум від навчання, або щось поєднуєте з усього вищезазначеного, вашому мозку потрібні часті перерви на воду!

Спробуйте ці поради щодо продуктивності, які допоможуть вам відновити гідратацію, відновити сили та перефокусуватися:

 • Не ведіться на модні тенденції та відкиньте бажання зробити собі чашку кави перед якимось мозковим штурмом. Замість цього, завжди майте під рукою повну пляшку води, перш ніж починати щось психічно важке.
 • Коли ваша увага блукає, встаньте, потягніться і налийте собі стакан води.
 • Дозволяйте собі регулярні 5-10-хвилинні перерви приблизно кожну годину. Скористайтеся цією можливістю, щоб поповнити пляшку води за потреби!
 • Тільки після виконання якогось обʼєму роботи, нагородіть себе кавою, чаєм або іншим спеціальним напоєм який ви полюбляєте. Пам'ятайте, що помірна кількість кофеїну не зневоднює організм, а такі напої, як кава та чай, збільшують щоденне споживання рідини!
 • Спробуйте додати у воду інгредієнти, що стимулюють мозок, як-от м'ята, розмарин або лимон.
 • Замість соку чи безалкогольних напоїв відправляйте дітей до школи з веселою та індивідуальною багаторазовою пляшкою для води.
 • Перекушування заохочується! За умови, що ці закуски містять багаті водою фрукти та овочі, як-от виноград чи морква.
Найголовніше, переконайтеся, що чиста питна вода завжди є легкодоступною. Бутильована вода від ТМ "Криниця" — ідеальне рішення для швидкого наповнення пляшок водою перед днем у школі чи офісі або для регулярного поповнення склянки вдома. Залишайтеся гідратованим і зосередженим за допомогою Криниці!

Використана література

Вам сподобалась наша стаття?